+48 603 747 353
+48 515 194 372
biuro@spautomotive.pl

Amerykańskie marki samochodów, które importujemy do Polski

Dlaczego warto zdecydować się na sprowadzenie aut z USA?

Być może wydaje się to dziwne, ale auta z USA są często w dużo lepszym stanie technicznym niż ich europejskie odpowiedniki. Nie da się ukryć, że jakość dróg jest tam zupełnie inna. Kolejną zaletą, która wyróżnia te samochody i sprawia, że naprawdę warto zdecydować się na import, jest oczywiście wyposażenie. Pojazdy amerykańskie mają dużo więcej dodatków podnoszących komfort jazdy niż, np. te produkowane typowo na rynek polski, a nawet europejski. W niższej cenie otrzymujesz zatem lepsze auto.

Co ciekawe, nie bez znaczenia jest także kultura jazdy i zakup tych środków transportu. Amerykanie dużo częściej zmieniają pojazdy na nowsze, zwykle jednym jeżdżą jedynie przez kilka lat. W Polsce bardzo często auto użytkowane jest nawet ponad dekadę przez jednego właściciela, jest to spora różnica. Sprowadzane samochody są zatem zwykle kilkuletnie.

Jakie amerykańskie marki są często sprowadzane do Polski?

Nie da się ukryć, że bardzo często do Polski sprowadzane są samochody amerykańskie, jednak znane i produkowane w Europie. Do takich aut należą:

  • Ford – choć pojazdy tej marki są u nas produkowane, wielu koneserów aut interesuje się Fordem Mustangiem, który nie jest wysyłany na rynek europejski. Jest to szybkie, sportowe auto, budzące podziw wielu Polaków.
  • Jeep – są to typowo amerykańskie pojazdy, jednak dostępne w Polsce. Wiele osób decyduje się natomiast na sprowadzenie Jeepa z Ameryki.

Bardzo wielu Polaków decyduje się również na import klasyków. Wspomniany wcześniej Ford Mustang z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku budzi powszechny podziw kolekcjonerów pojazdów, ale nie tylko. Jakie jeszcze zabytkowe pojazdy są często sprowadzane?

  • Chevrolet Camaro – klasyk z lat 60-tych i 70-tych,
  • Mercedes SL – produkowany już pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku,
  • Volvo p1800 – produkowany od lat 1961 roku do 1973 roku.

Czy warto zatem sprowadzać auta z USA do Polski? Choć procedura jest dość żmudna, jest to niekiedy naprawdę opłacalne. Jeśli chciałbyś zdecydować się na ten krok, możesz skorzystać z pomocy pośredników. Do Polski bardzo często sprowadza się typowe auta sportowe oraz importuje się klasyki. Zdarza się jednak, że do właścicieli trafiają, np. zaledwie kilkuletnie, nowoczesne Jeepy.