+48 603 747 353
+48 515 194 372
biuro@spautomotive.pl

Amerykańskie SUV’y – na co warto się zdecydować?

SUV’y z Ameryki

Amerykańskie SUV’y są zazwyczaj nieco większe niż te, które można spotkać w Europie, dlatego budzą często respekt. Nie da się także ukryć, że crossovery te mają często dość duże i pojemne silniki, które nie zostały dotknięte tak zwanym downsizingiem, powszechnym w Europie, nadają się także do zasilenia LPG. Wyjątkowo atrakcyjne ceny sprowadzenia samochodów typu SUV z Stanów Zjednoczonych sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Sporo pojazdów można przetransportować do Polski bowiem już nawet za 50, 60 tys. zł. Biorąc pod uwagę ceny samochodów, jest to dosyć atrakcyjna transakcja.

Na jaki amerykański SUV warto się zdecydować?

Istnieje kilka popularnych SUV’ów, które bardzo chętnie i często sprowadzane są z Ameryki. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najpopularniejszych tego typu pojazdów cieszących się w Europie oraz w Polsce sporą popularnością. Jaki zatem crossover warto kupić z Ameryki?

  • Jeep Grand Cherokee – przestronny i duży SUV. Pierwsze modele tego pojazdu były produkowane na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, od tego czasu pojawiło się bardzo wiele luksusowych wersji tego samochodu. Auto osiąga prędkość maksymalną do 209 km/h, przyspieszenie do 100 km wynosi 9 sekund. Średnie zużycie paliwa 100 km/l to 11,6. Do tej pory samochód doczekał się 5 modeli, każdym z nich mogą poruszać się maksymalnie 4 osoby. Ponadto pojazd posiada napęd na cztery koła.
  • Ford Expedition – każdy, kto chciałby sprawić sobie SUV’a o ogromnej masie i potężnym wyglądzie, powinien zdecydować się właśnie na ten pojazd. Samochód waży około 2,5 tony, jest to ponad 5 metrowy SUV. Nie da się ukryć, że Expedition nadal znajduje bardzo wielu chętnych do zakupu w Polsce, gdyż jest to pojazd niezwykle pojemny, a koszty jego eksploatacji na typowych, europejskich drogach nie są zbyt duże.
  • Chevrolet Suburban – w zestawieniu tym nie może zabraknąć Chevroleta, który tuż obok Forda Expedition jest jednym z największych amerykańskich samochodów typu SUV. Jest to tak zwany pojazd-legenda, jego długość przekracza 5,5 m! Przede wszystkim polecany jest na długie trasy, poruszanie się nim po w mieście może być uciążliwe. Pojemność silnika wynosi 5,3 litra. Z pewnością jest to samochód przeznaczony dla osób, które uwielbiają potężne auta.
  • Acura MDX – typowy amerykański samochód jest nieco mniejszy niż wspomniane przez nas wyżej SUV’y. Jego długość wynosi 4,84 m, a silnik ma 3,7 l. Świetne auto dla tych, którzy chcieliby kupić sobie starszego, amerykańskiego crossovera na typowo długie trasy. Z pewnością jego gabaryty mogą sprawić, że poruszanie się nim po mieście będzie nieco uciążliwe, natomiast sprawni kierowcy z pewnością sobie poradzą.
  • Honda Pilot – sporych rozmiarów model SUV’a, dosyć popularny w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, samochód ten przeznaczony jest na osiem osób, mimo że nie jest on zbyt duży. Jest to znacząca zaleta, która wyróżnia go spośród bardzo wielu innych tego typu pojazdów. SUV ma 4,77 m długości, a co za tym idzie, użytkowanie tego pojazdu w mieście jest już nieco łatwiejsze niż jego poprzedników. Samochód ma napęd na cztery koła oraz silnik o pojemności 3,5 l. Świetnie sprawdza się jako samochód rodzinny.

Coraz więcej Polaków decyduje się na sprowadzenie pojazdu typu SUV z Ameryki. Nic dziwnego, są to naprawdę sporej wielkości auta, które zwracają uwagę na nie tylko na polskich, ale europejskich drogach. Z pewnością jest to świetna propozycja dla miłośników amerykańskich oraz przestronnych SUV’ów o potężnych gabarytach, idealnych do pokonywania długich oraz wymagających tras.