+48 603 747 353
+48 515 194 372
biuro@spautomotive.pl

Ile trwa transport auta z USA do Polski?

Odbiór samochodu z aukcji

Po wygranej licytacji trzeba jak najszybciej wpłacić kwotę za samochód oraz prowizję aukcyjną na konto domu aukcyjnego bezpośrednim przelewem w USD.
Po zaksięgowaniu w płaty zabieramy się za zorganizowanie procesu transportu samochodu pod Twój dom.
Potrzebujemy do 3 dni na zorganizowanie odbioru  pojazdu z aukcji,  następnie przewozimy samochód do najbliższego magazynu w pobliżu portu, z którego wyruszy w dalszą podróż do Europy. Wysyłamy auta z 8 portów w USA, żeby zminimalizować koszty transportu lądowego.

Gdy samochód dojedzie do naszego magazynu wyślemy Ci zdjęcia auta.

W magazynie samochód oczekuje na dokonanie odprawy eksportowej, jest zabezpieczany aby nie uległ uszkodzeniu w trakcie załadunku. Czas oczekiwania na wysyłkę jest zależny od wielu czynników, ale z reguły trwa do dwóch tygodni.

Transport morski

Po wysyłce kontenera otrzymasz od nas numer kontenera oraz link aby móc na żywo śledzić położenia kontenera.

Sam proces zależy w dużej mierze od rozkładu rejsów, dostępności kontenerów oraz położenia portu. Transport z portów znajdujących się na wschodnim wybrzeżu trwa dużo krócej niż z portów położonych na zachodzie, a różnica może wynieść nawet kilka tygodni! Na przykład, statek z Los Angeles będzie płynął powyżej 20 dni, a z Nowego Jorku około 10 dni.

Obsługa w porcie w Niemczech

Kolejnym etapem podróży jest rozładunek kontenera i odprawa celna samochodu. Decydując się na nasze usługi nie musisz się martwić formalnościami, nasi pracownicy zajmą się całym procesem. Rozładunek i odprawa celna to proces który zazwyczaj trwa od tygodnia do dwóch, wszystko zależy od ilości aktualnie odprawianych samochodów w porcie. Po odprawie i uregulowaniu płatności celno-skarbowych na konto agencji celnej, zajmujemy się transportem samochodu z portu w Bremerhaven pod wskazany przez klienta adres w Polsce.

Cały proces importu od momentu odbioru samochodu trwa średnio od 6 do 8 tygodni.

Jeśli jesteś zainteresowany importem samochodów z USA zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!