+48 603 747 353
+48 515 194 372
biuro@spautomotive.pl

Klasyki z USA, czyli zabytkowe auta z Ameryki

Import aut z USA

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są samochody zabytkowe ze Stanów Zjednoczonych. Takie auta rozbudzają wyobraźnię kierowców i wywołują ekscytację. Emocje te związane są bardzo często z faktem zaklasyfikowania tych pojazdów do kategorii klasyków. Fani motoryzacji oglądając starsze kino akcji z lat 60, 70 ze Stanów Zjednoczonych, przez lata budowali w sobie chęć zakupu takich modeli, stąd też wiele osób chce mieć swój egzemplarz kolekcjonerski.

Przestronne, wytrzymałe samochody

Starsze modele produkowane w latach 60 czy 70 w Ameryce musiały być pojazdami przestronnym, dość dużymi i prostymi w obsłudze. Co ciekawe, auta te bardzo często nadal nadają się do jazdy. Po gruntownym remoncie można nimi przemierzać nawet dość długie trasy. Ciekawostką jest na przykład fakt, że obecnie Kubie jeździ się głównie klasykami z lat nawet 40.

Do niedawna klasyki z USA były dla Polaków w zasadzie tylko marzeniem. Taki zakup wiąże się oczywiście przede wszystkim ze znalezieniem odpowiedniego modelu, a także ze sprowadzeniem go do Polski, co jak wiadomo, jest dosyć trudnym logistycznie przedsięwzięciem.

Import klasyków z USA

Warto natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie Ameryka jest dosyć przyjaźnie nastawiona do osób, które chcą sprowadzić samochód z USA. Szczególnie popularny jest import klasyków, takich jak: Chevrolet Camaro, Mercedes SL, czy Volvo p1800.

Choć import takich samochodów może być procesem długotrwałym i nieco żmudnym, warto zdecydować się na pomoc wykwalifikowanych pośredników. Pracują tam osoby, które pośredniczą od wielu lat w imporcie klasyków z USA. Mają oni spore doświadczenie w tym temacie, dlatego nie musisz obawiać się, że sprowadzony samochód będzie miał wady lub też nie będzie sprawny technicznie. O wszystkich parametrach zawsze dowiesz się przed możliwością transakcji.

Dlaczego opłaca się importować samochód USA?

Szczególnie jeśli chodzi o klasyki, jest to zwykle transakcja bardzo korzystna, ponieważ pojazdy starsze niż 30 lat nie mają nałożonego cła. Co więcej, auta te mają znacznie obniżony podatek VAT, zazwyczaj wynosi on jedynie 7% wartości samochodu, dlatego warto zdecydować się na zakup. Bardzo często nie trzeba również dokonywać opłaty akcyzy. Kupując zatem klasyka w USA, płacisz zwykle jedynie za sam pojazd, a także rozliczasz niewielki podatek. Rozliczasz się jeszcze z firmą pośredniczącą transakcji.

Do popularnych klasyków z USA należą samochody produkowane głównie w latach 50, 60, 70, a nawet 80. Są to: Mercedesy, Volvo, Chevrolety, bardzo często także Fordy, na przykład popularny Ford Mustang. W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie takiego samochodu, głównie dlatego, że jest to transakcja niezwykle opłacalna. Decydując się natomiast na pomoc pośredników, masz znacznie ułatwione zadanie. Osoby pracujące w takich firmach pomogą sprowadzić Ci pojazd i przygotować wszystkie potrzebne do tego dokumenty.