+48 603 747 353
+48 515 194 372
biuro@spautomotive.pl

Sprowadzanie motocykli z USA

Dlaczego warto zdecydować się na motocykl sprowadzany z USA?

Głównym powodem, który skłania fanów jednośladów do zainteresowania się rynkiem amerykańskim, jest przede wszystkim cena. Motocykle sprowadzane z USA są znacznie tańsze niż te, które można nabyć w Europie. Co więcej – sam wybór również jest zauważalnie większy. Dodatkowo, decydując się na zakup motocykla sprowadzanego ze Stanów Zjednoczonych, można mieć niemalże pewność, iż jego stan techniczny będzie znacznie lepszy od tych stanu technicznego tych pojazdów, które dostępne są na miejscu.

Ile kosztuje import i jakie są procedury?

Nie da się ukryć, że sprowadzanie pojazdu jest najłatwiejsze, jeśli korzysta się z usług agencji. Klient nie musi martwić się wtedy całą operacją sprowadzenia motocykla – tym zadaniem zajmują się profesjonaliści, którzy doskonale potrafią poradzić sobie z dostawą. Szacuje się, że czas oczekiwania na wymarzony pojazd wynosi przynajmniej trzy tygodnie.

Należy pamiętać, że decydując się na zakup motocykla z USA, konieczne będzie uiszczenie opłat celno-podatkowych – nie mogłoby być inaczej, bowiem pojazd pochodzi spoza terenu Unii Europejskiej. Jakie jeszcze opłaty należy brać pod uwagę? Przede wszystkim:

  • opłaty aukcyjne,
  • transport na terenie USA,
  • wysyłkę w kontenerze,
  • ubezpieczenie na czas transportu.

Choć to ostatnie nie jest konieczne, to zdecydowanie przynajmniej warte przemyślenia.

Warto jednak wiedzieć, że wydatki związane z transportem motocykla, to nie jedyne wydatki, które będą czekały przyszłego właściciela jednośladu. Konieczne będzie również uiszczenie opłaty za przetłumaczenie dokumentów, wykonanie przeglądu technicznego, a także – zarejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji.

Jaki motocykl wybrać – nowy czy używany?

Należy zdawać sobie sprawę, że zakup zupełnie nowego motocykla, będzie wiązał się z dodatkowymi opłatami, dlatego większość osób decyduje się na wybór motocykla używanego. Aby jednak całe przedsięwzięcie było opłacalne, nie warto wybierać pojazdu z najniższej możliwej półki cenowej. Opłaty związane z transportem nie powinny być równe cenie motocykla, bowiem wtedy sprowadzanie traci cały sens.

Zaraz po wyborze tego, czy sprowadzany jednoślad ma być nowy, czy używany, kupujący staje przed kolejnym wyborem: motocykl od osoby prywatnej czy dilera. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że motocykl zakupiony od dilera, z niemalże całą pewnością będzie sprawny technicznie oraz sprawdzony i odpowiednio przygotowany. Motocykl zakupiony od osoby prywatnej być może będzie nieco tańszy, ale jego stan techniczny może pozostawiać wiele do życzenia – wszystko zależy od uczciwości sprzedawcy.

Niewątpliwie jednak sprowadzenie motocykla z USA jest znacznie bardziej opłacalne, aniżeli inwestowanie w pojazd dostępny na miejscu, toteż coraz więcej chętnych decyduje się na takie przedsięwzięcie.